Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Uncategorized

Facebook Reklamları Görselde %20 Metin Sınırı

Facebook Reklamları Görselde %20 Metin Sınırı

Facebook reklamlarındaki görsellerin üzerinde sınırlı miktarda yazı bulunabiliyor. Görsel üzerinde yer alacak yazıların alanı en fazla görselin %20’si kadar olabiliyor.

Şimdiye kadar bu oran masaüstü versiyondaki haber kaynağı ortasında ve mobil reklamlarda geçerliyken artık sağ alandaki reklam alanında da bu kural geçerli oluyor.

Facebook for Busines ekibi bu değişikliği aşağıdaki şekilde duyurdu:

Yeni sağ sütun reklamları için %20 metin ilkesini uyguladığımızı hatırlatmak istiyoruz. Sağ sütundaki reklamların her zaman yüksek kaliteli ve ilgi çekici olmasını sağlamak için Haber Kaynağı reklamları için geçerli olan kalite standardını sağ sütun reklamlarına da uyguluyoruz. Şu anda Haber Kaynağı reklamları için geçerli olan %20 metin ilkesi, tüm yeni sağ sütun reklamları için de artık geçerli. Reklam görsellerine yönelik metin ilkemiz hakkında daha fazla bilgi için: https://www.facebook.com/help/468870969814641

Facebook reklam görsellerindeki yazılar bu sayfadan test edilebiliyor: https://www.facebook.com/ads/tools/text_overlay

Örnek:

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın