Facebook Sosyal Medya Siteleri

Facebook Referandum için Kullanıcılarını Uyarıyor!

facebook referandum uyarısı secim 2017

Facebook çeşitli toplumsal olaylarda olduğu gibi seçim konularında da kullanıcılarını bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunuyor. Daha önce milletvekili seçimlerinde hatırlatmalarda bulunan Facebook, Nisan Ayı’nda yapılacak Anayasa Değişikliği Referandumu için de kullanıcılarını uyarmaya başladı.

Hangi Sandıkta Oy Kullanacağınızı Öğrenin!

Facebook YSK’nın kullanıcılarının karşısına Anayasa Referandumu için seçmen listelerinin ilan edildiğini bildiren bir uyarı çıkartarak YSK’nın sitesine yönlendiriyor. Böylece referanduma katılıma destek veriyor.

Facebook Anayasa Değişikliği Referandumu

Facebook daha önceki seçimlerde de benzer uyarılar ve paylaşım tavsiyelerinde bulunuyor ve kullanıcıların karşısına Oy Kullandım butonu çıkartarak, seçimlere katılımı destekliyordu. Benzer şekilde ABD’de 2016 Başkanlık Seçimi için de oy kullanma yönünde kullanıcıları teşvik etmişti.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın