Facebook Mobil Sosyal Medya

Facebook Messenger Veri Tasarrufu Yapacak

Facebook Messenger Veri Tasarrufu ayarı

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden olan Facebook, mesajlaşma ürünü olan Facebook Messenger’ı geliştirmeye devam ediyor. İhtiyaç ve isteklere göre güncelleme gelen Messenger, gün geçtikçe ideal bir mesajlaşma uygulaması haline geliyor. Şimdi de kullanıcıların şikayetleri dikkate alındı ve veri tasarrufu gündeme alındı. Buna göre, Facebook Messenger’ın yoğun veri kullanımına yol açan özellikleri kısıtlanarak veri tasarrufu yapılacak.

Facebook Messenger, bu yeni özellikleri ile birlikte tam bir uygulama haline dönüştü. Artık tüm servis ve hizmetleri bünyesinde bulunduran Messenger, veri tasarrufu ile mobil kullanıcıların gönlünü fethetmeyi amaçlıyor.

Mesajlaşma esnasında genelde pek internet harcaması olmasa da, fotoğraflar ve videolar gönderildiğinde Facebook Messenger internet harcamalarını artırabiliyor. İşte tam da bu noktada yeni güncelleme devreye giriyor ve veri tasarrufu gündeme geliyor. Birbirimize fotoğraf ve video attığımızda veri kullanımı artık normalden daha az olacak gibi görünüyor.

Facebook Messenger kullanıcılarının uzun süredir şikayetçi olduğu yüksek veri kullanımı, bu güncelleme ile son bulacağa benziyor. Bu şikayetleri değerlendiren Facebook, beta kullanıcılarına yeni bir ayar sundu. Buna göre, ayarlar içine veri tasarrufu eklendi. Kullanıcı isterse veri tasarrufu modunu açabiliyor. Bu seçenek aktifleştirildiğinde mobil veri kullanımı açık olduğu zamanlarda fotoğraf ve videolar otomatik olarak indirilmiyor. Bu özellik, cihazınız WiFi ağına bağlandığında devredışı kalıyor ve uygulama normal çalışmasına dönmüyor.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın