Facebook Sosyal Medya

Facebook Mesajları Okunuyor mu?

Facebook Mesajları Okunuyor mu?

Facebook mesajları birçok kişinin mahrem kabul ettiği ve gizlemeye çalıştığı bir bölüm. Fakat bu konuda sizlere kötü bir haberimiz var.

Facebook Mesajları Yapay Zeka Tarafından Okunacak İddiası

Facebook tarafından geçen hafta içinde servis edilen bir bültende Facebook’un çalışmaları arasında olan yapay zekadan bahsedilmiş ve yapay zekanın getireceği muhtemel faydalardan bahsedilmişti. Fakat bu faydalar içinde dikkat çeken bir ifadeler vardı.

Yapay zekanın katkılarından bahsedilirken kullanılan iletişimle ilgili ifadeler dikkat çekti: İletişim kanalları aracılığıyla teröristler arasındaki saldırı planlarından ya da tehdit edilen ve korktuğu için bunu açıklayamayan kişilere yardımcı olabilecek bir yapay zekadan bahsediliyordu. İşte bu örnekler Facebook’un yapay zekasının mesajları da okuyacağı şeklinde bir izlenim oluşturdu. Paylaşılan bülten daha sonra kısmen değiştrildi.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın