Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Uncategorized

FACEBOOK MESAJLAR SAYFA TASARIMI DEĞİŞTİ

Facebook mesaj kutusu / mesajlar sayfası yenilendi. Artık yeni tasarımı ile gözü yormayan ve daha rahat bir kullanıma sahip. Ayrıca facebook üzerinden özel mesajla çoklu fotoğraf gönderememe çilesi de nihayet bitti.

Diğer Mesajlar

Facebook 2010 yılı sonunda mail hizmeti vermeye başlamasıyla mesajlar sayfasının içinde bir nevi spam kutusu vazifesi gören ayrı bir “diğer mesajlar” sayfası oluşturulmuştu. Facebook mailimiz üzerinden gelen e-postalar, arkadaşlarımız ve onların arkadaşları dışında olan kimselerin gönderdiği mesjalar da yine bu diğer mesajlar kutusunda birikiyordu. Fakat diğer mesajlar bağlantısı sol kısımda sık kullanılanlar bölümünde olduğu için çoğu kimse farkedemiyor ve buraya düşen mesajlar okunmuyordu bile. Artık yeni tasarım ile birlikte “Diğer” kutusu üst kısımda dikkat çeken bir yerde yer almakta.

Çoklu Fotoğraf ve Dosya Paylaşımı

Daha öncesinde facebook üzerinden fotoğraf ve dosya paylaşımı yaparken fotoğrafları tek tek seçerek yollamak zorunda kalıyorduk ve bu çok zaman kaybına neden oluyordu. Çoklu dosya/fotoğraf  ekleme özelliği gelmesiyle istediğimiz resimleri mause imleci ile tarayarak ya da CTRL tuşu yardımıyla istediğimiz sayıda dosya seçimi yaparak bir seferde yükleyebiliyoruz. Facebook bu iyileştirme ile birlikte fotoğraf gönderiminde kaybettiği ziyaretçiyi de geri toplayacaktır.

Diğer mesajlar ve çoklu dosya ekleme gibi kolaylıkların yanı sıra işlemler menüsünde “Konuşmayı sil”  seçeneğinin de görünür bir yerde olması mesajları topluca silmek isteyenlerin de işini kolaylaştıracaktır. Facebook mesajlar yapılan bu güncellemeler sonrası daha kullanıcı dostu bir şekil aldı.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın