Facebook Sosyal Medya Twitter

Facebook Link Paylaşımında Özet Bilgi ve Görseli Ayarlama

Facebook link özet bilgi ve görsel ayarlama

Sitenizin linkini Facebook ve diğer sosyal medya sitelerinde paylaştığınızda eğer doğru etiketler eklendiyse sizin istediğiniz başlık, özet bilgi ve fotoğraf paylaşıma otomatik olarak eklenir. Aksi durumda Facebook bu bilgileri sitedeki diğer meta etiketlere göre kendi çeker ya da çekemez..

Sitenizin tasarımını kendiniz yapıyor/yaptırıyorsanız Facebook paylaşımınızdaki fotoğrafların doğru seçimi için görünmesini istediğiniz fotoğraf, başlık ve özet bilgiyi aşağıdaki şekilde etiketlemelisiniz. Google için eklediğinizde arama sonuçlarında çıkan bilgiyi de kendiniz seçmiş olursunuz.

<!-- Google için -->
<meta name="description" content="" />
<meta name="keywords" content="" />
<meta name="author" content="" />
<meta name="copyright" content="" />
<meta name="application-name" content="" />

<!-- Facebook için -->          
<meta property="og:title" content="" />
<meta property="og:type" content="article" />
<meta property="og:image" content="" />
<meta property="og:url" content="" />
<meta property="og:description" content="" />

<!-- Twitter için -->          
<meta name="twitter:card" content="summary" />
<meta name="twitter:title" content="" />
<meta name="twitter:description" content="" />
<meta name="twitter:image" content="" />

WordPress için Yoast SEO eklentisi ile bunu yapabilirsiniz, arayıp başka eklentiler de bulabilirsiniz. Gene Joomla ve diğer hazır CMS’ler için bunu yapan eklentileri arayarak pratik bir şekilde halletmeniz mümkün. Panelli özel bir siteniz varsa yazılımcınız bunu doğru şekilde yapmanızayardımcı olacak bir bölüm oluşturabilirsiniz. Siteniz düz html ise manuel olarak her seferinde eklemeniz gerekir.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın