Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri

Facebook Kullanıcı Sayısı 2 Milyarı Geçti!

Facebook Aktif Kullanıcı Sayısı 2 Milyar

Facebook aylık aktif kullanıcı sayısı 2.000.000.000 (2 Milyar)ı geçtiğini Mark Zuckerberg kendi Facebook hesabı üzerinden duyurdu.

Bu yaklaşık dünya üzerindeki tüm insanların 4’te birine denk geliyor. 7,5 milyar kişinin 2 milyarı Facebook üyesi, kendi isteği ve çabası ile kişisel bilgilerini Facebook’a giriyor, paylaşımlar yapıyor ve etkileşimde bulunuyor.

2004 yılında bir yurt odasında kurulan Facebook ilk 8 yılın sonunda 1 milyar üyeye ulaşarak bir rekor kırmıştı. 2013-2015 arası daha düşük bir ivme ile büyüyen ve dünyanın en büyük paylaşım sitesi olmasına rağmen 2015 ve sonrasında büyüme hızını artırabilen Facebook 2017’nin ilk yarısında 2 milyar aktif üyeye ulaşmış oldu.

2.000.000.000  Üye İçin Kutlamalar Başladı!

Facebook sayfalarında türkçe çevirisi ile kilometre taşı diyebileceğimiz dönüm noktaları vardır. 2 milyar üye de Facebook’un kendi kilometre taşlarından biri olmuş oldu. Facebook bu başarısını çeşitli özel günlerde üyelerine  hazırladığı kişiye özel kutlama videolarının bir benzerini hediye ederek de duyuruyor.

Siz de kendinizi çin özel hazırlanmış videoyu buradan aşağıdaki link üzerinden talep ettiğinizde birkaç dakika içinde videonuz hazır olacaktır: https://www.facebook.com/goodaddsup

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın