Facebook Kreatif Reklam Sistemleri Sosyal Medya Siteleri

Facebook Izgara Aracı

Facebook Izgara Aracı

Facebook ızgara aracı reklam verenlerin mutlaka kulanması gereken  bir araçtır. Reklam kreatif görsellerindeki %20 yazı kuralını ızgara aracı ile ölçebilrsiniz.

Facebook ızgara aracına yüklediğiniz görseldeki yazıların üzerine denk gelen kutulara tıklayarak %20’ye denk gelen sınırı kontrol edebilirsiniz. Böylece reklamlarınız yazı sınırını geçerek durdurulmakla yüz yüze kalmaz.

Görsellerde Yazı Kullanımı

Facebook Reklam Yazı Aracı

Reklamlarda kullanılacak bir görselin alanının %20’den fazlası yazıdan oluşamaz. Çok fazla yazı, spam benzeri bir görüntü oluşturabilir ve insanlar reklamın düşük kaliteli olduğunu düşünebilir.

Bunun nedenlerinden biri, mümkün olduğunca az yazı içeren görsellerin içeriğinizi daha ilgi çekici hale getirmesi ve insanların Facebook’ta ve Instagram’da sadece yüksek kaliteli içerikler görmesine yardımcı olmasıdır. Bu kural, video küçük resimleri dahil tüm reklamlar için geçerlidir.
Reklamlarınızdaki görsellerin bu ilkenin koşullarına uyup uymadığını görmek için ızgara aracını kullanabilirsiniz.

Facebook Reklam Izgara Aracı Nasıl Kullanılır

Ne kadar yazı kullandığınızı görmek için aşağıda bir görsel yükleyin. Görseli yükledikten sonra, kreatifinizin Facebook veya Instagram’da gösterilmek üzere kabul edilme olasılığını görmek için ızgarada beş kutuyu işaretlemenizi tavsiye ederiz.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın