Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Uncategorized

Facebook Home Nedir?

Facebook Home android arayüz uygulaması

Facebook bugün gerçekleştirdiği etkinlikte android işleti sistemli telefonlarda çalışacak olan yeni ürünü Facebook Home’nin tanıtımını gerçekleştirdi.

Facebook Home bir android uygulaması ama klasik bir uygulamasından öte bir Facebook’un mobil deneyimini üst düzeye çıkaracak öze bir arayüz uygulaması diyebiliriz. Herhangi bir tuşa basmadan telefonu açtığınız gibi ana ekranda Facebook açık halde oluyor ve bu yüzden de Facebook Home olarak isimlendirilmiş.

Andoid telefonunuza ya da tabletinize Facebook Home uygulamasını yükleyip bir kere oturum açtıktan sonra çıkış yapmadığınız sürece Facebook’a girmek istediğiniz her an hiçbir uygulama başlatmadan telefon/tabletinizi açmanız yeterli olacak. Telefonunuzun açılış ekranı facebook olmuş olacak.

Facebook kendisi Facebook Home’yi şu şekilde tanımlıyor:

Facebook Home, Android için yepyeni bir mobil deneyimdir. Home ile telefonunuzdaki herşey daha arkadaş canlısı hale gelir. Telefonu açtığınız andan itibaren düzenli olarak arkadaşlarınızın fotoğraflarını ve gönderilerini görürsünüz. Ana ekranda çıkan bildirimler ve temel uygulamalarınıza hızlı erişim sayesinde hiçbir şeyi kaçırmazsınız. Ayrıca diğer uygulamaları kullanırken bile arkadaşlarınızla sohbet etmeye devam edebilirsiniz.

Daha iyi bir fikir edinebilmek için aşağıdaki tanıtım videosunu izlemenizi tavsiye ederiz.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın