Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Uncategorized

Facebook Bildirim Sesi Ayarları

Facebook’ta size düşen mesaj ve bildirimler için default olarak masaüstünüzde bildirim sesi alırsınız.

Ocak 2013’te Facebook bildirim sesi özelliği ilk geldiğinde sizler için ayarlarını açıklamıştık. Daha sonraki dönemde mesajlar için de uyarı özelliği devreye girmişti.

Bu bildirim seslerini kapatmanız ve tekrar açmanız mümkün. Kimileri bu sesten rahatsız olurken bazı kullanıcılar da bu bildirimleri sesli uyarı şeklinde almak istiyor.
Basit bir konu gibi gözükse de fazlaca talep olduğu için tekrar tarif etmemizin faydalı olacağını düşündüm. “Facebook bildirim sesi gelmiyor” şeklinde aramalarda sitemizde çözüm aradığı için bu konu hakkında tekrar yazmak istedim.

Bildirim yarları için;
İlk olarak sağ üstteki açılır menüden Ayarlar’ı
Sonrasında ise soldaki menüden bildirimleri seçmeniz gerekmekte.
Bunları yaptığınızda karşınıza en üstte bildirimler için ses ayarları çıkıyor.
Aldığınız bildirimler ve mesajlar için ses uyarını bu kısımdan aktifleştirip kapatabilirsiniz.

Aşağıdaki görselde daha basit ve net olarak anlattığımı düşünüyorum. Diğer sorularınız için sitemizdeki soru sor bağlantısından bize sorularınızı iletebilirsiniz.

Facebook Bildirim  Sesi Ayarları açma kapatma

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın