Reklam Sistemleri

Facebook Benzer Hedef Kitle Seçiminde Yenilik

Facebook Özel Hedef Kitle aracını kullanmak Facebook reklamlarınızda doğru kişileri nokta atışı ile bulmak için kesinlikle gerekli. Fakat özel hedef kitle için elimizdeki data sınırlıysa o zaman kullandığımız benzer hedef kitle oluşturma aracı için yeni bir güncelleme geldi.

Hedef Kitlenizi Yeni Ülkelerle Genişletin

Benzer hedef kitle oluşturma aracı ile mevcut remarketing kitlenize benzeyen kişilerden oluşan yeni kitleler elde edebiliyorken bu sadece aynı ülkede olan kişileri kapsayabiliyordu.

Bugün duyurulan güncelleme ile diğer ülkeleri kapsayacak şekilde benzer hedef kitle seçimi güncellendi.

Artık işletmenizi dünyaya açmak için Benzer Hedef Kitleleri kullanabilirsiniz. Başka ülkelerde, mevcut müşterilerinize benzeyen kişileri hedeflemenize yardımcı olan yeni gelişmeler kullanıma sunuldu. Benzer Hedef Kitleler, farklı pazarlarda reklam yayınlarken geçeceğiniz tahmin sürecini ortadan kaldırarak doğru insanlara erişmenize ve işletmenizi büyütmenize yardımcı oluyor.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın