SEO Web Tasarım

Club Domain Uzantısı 1 Milyonu Kaydı Aştı!

club domain uzantısı 1 milyon kayıt

Önceki sene yayına giren onlarca farklı domain uzantısından biri olan .club son dönemde yapmış olduğu kampanyalarla kayıt sayısını artırdı ve 1 milyon sayısına ulaştı.

.club uzantısı NTLDStats.com’a göre .xyz, .top, .loan ve .win uzantılarından sonra en çok kaydedilen 5. yeni domain uzantısı oldu.

En çok kaydedilen .xyz uzantısının popüler olma sebebini Google’ın çatı şirketi Alphabet’in site adresi olarak abc.xyz’i tercih etmesi oldu diyebiliriz.

Fiyatı 0,5 Dolar!

Club uzantısının fiyat olarak cazip olması da 1 milyon kayıt sayısına ulaşmasında önemli bir etken. Şu anda popüler domain firmalarında yeni kayıt ücreti 0,49$ dan başlayan fiyatlarla sunuluyor. Sonraki yıl için ortalama fiyat ise 10$.

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

1 Yorum

  • Alan adlarının bu kadar ucuz olması bence sakıncalı, millet en ucuzu bu diye onlarca domain kaydedip spam yapıyor. Google birkaç sene evvel bir domain uzantısına ait tüm sitelerin indekslerini silmişti beni bu korkutuyor. Ne düşünüyorsunuz seo açısından ele alırsak?

Yorum yazın