E-ticaret Facebook Kreatif Reklam Sistemleri Sosyal Medya

Facebook Carousel Reklamları Power Editor’da Varsayılan Seçenek Oluyor

Facebook Carousel Döner Format Reklamlar Mini Cooper

Facebook’un döner bağlantı (carousel) reklamları 2014 yazında kullanıma sunulmuştu. İlk olarak power editörde kullanılmaya başlanan carousel reklamlar daha sonra reklam yöneticisinde de kullanılabilir hale gelmişti. Şimdi ise Facebook bu reklam modelinin kullanımını artıracak bir adım daha atıyor.

Reklam verme amacı mobil uygulama yüklemeleri, internet sitesi tıklamaları ve internet sitesi dönüşümleri olan reklamlarda dönen reklam formatı (carousel reklam) varsayılan seçenek haline getiriliyor. Sitede ve mobilde dönen formatın, standart tek görselli reklamlara göre çok daha yüksek performans gösterdiğini Facebook tarafından ölçülüp reklam verenlere tavsiye edilmişti. (Carousel reklam) Dönen bağlantı reklamları, standart bağlantı reklamlarına kıyasla CPA’da %30-50 düşüş sağlıyor.

Facebook Dönen Format Carousel Reklamları

(Carousel) Dönen Facebook Relamları Hakkında:
Facebook’ta tüm reklam verme amaçları için tasarlanan dönen reklamlar ile  insanları dönüşüm gerçekleştirmeleri için internet sitenize veya uygulamanıza çekmek üzere Haber Kaynağı’nda dikkat çekici görseller sergileyebileceğiniz daha fazla kreatif alanına sahip oluyorsunuz. Tek bir reklam ünitesinde 5 adede kadar tıklanabilir görsel sergileyebilirsiniz. Üstelik Facebook, görsellerin sıralamasını hedeflenen her bir kişi için alaka seviyelerine göre optimize edebilme şansı da sunuyor.

Facebook Carousel Döner Format ReklamlarYemek Fastfood

Facebook Carousel Döner Format Reklamlar Moda Ayakkabı

Facebook Carousel Döner Format Reklamlar Saat

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

1 Yorum

Yorum yazın