Facebook Reklam Sistemleri Sosyal Medya

Business Manager’da Yeni Facebook Reklam Hesabı Oluşturma

facebook reklam hesabı oluşturma

Facebook reklam hesabı oluştururken kişisel profiliniz üzerinden oluşturabildiğiniz gibi Business Manager hesabınız üzerinden de oluşturabilirsiniz.

Yeni Facebook reklam hesabınızı oluşturmak için Business Manager panelinde şu adımları izlemelisiniz.

  1. İşletme Ayarları
  2. Kişiler ve Varlıklar
  3. Reklam Hesapları
  4. Yeni Reklam Hesapları Ekle
  5. Reklam Hesabı Oluşturun

Burada reklam hesabı oluştururken dikkat etmeniz gereken 2 önemli konu var.

Oluşturduğunuz Reklam Hesabı Sizindir Devredilemez

Yeni bir reklam hesabı oluştururken şunu bilmelisiniz ki oluşturduğunuz hesap size aittir başkasına devredemezsiniz. Bu yüzden ajans/uzman olarak reklam yönetim hizmeti veriyorsanız yeni bir reklam hesabı açmadan önce düşünün:
Siz/ajansınız bu reklam hesabı için kampanyaları ve faturaları kontrol edecekse reklam hesabını ekleyin fakat reklam hesabını bir müşteriniz için açıyorsanız ve sonrasında ona devredecekseniz; Hesabı müşterinizin Business Manager paneli üzerinden açtıktan sonra yukarıdaki işlemleri yaparak 5. adımda “Bir Reklam Hesabına Erişim İsteme” seçeneğini kullanmalısınız.

Bir reklam hesabı eklemek (erişim isteme hariç), reklam hesabını Business Manager’a taşır. Bundan böyle, sadece sizin işletmeniz bu hesaba izinler atayabilecektir. Business Manager’da bir reklam hesabı ekledikten sonra, bu reklam hesabını kaldıramazsınız.

Reklam Hesabı Oluşturma Sınırı

Bir Business Manager varsayılan olarak 2 adet reklam hesabı açmaya yetkilidir. 3. bir reklam hesabı oluşturmak istediğinizde özel izin almanız gerekir.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın