Uncategorized

Ankara Altındağ Belediyesi Pinterest’de

Ankara altındağ Belediyesi Pinterest Hesabı

Ankara’nın Altındağ Belediyesi Pinterest’teki yerini aldı. Belediyenin pinterest hesabında 4 board oluşturulmuş ve 10 resim pinlenmiş durumda. 5 de takipçisi var.

Her ne kadar haberimizin girişi bir Zaytung haberi gibi görünse de gerçek ve Altındağ Belediye’sini sosyal medyadaki varlığı ve kullanımı açısından Sosyalmedyal olarak tebrik ediyoruz.

Belediyenin diğer sosyal medya hesaplarına baktığımızda Facebook’ta yaklaşık 10bin beğenisi, Twitter’da 650 takipçisi, Youtube’da ise 18 abonesi mevcut.

Sosyal medya hesaplarındaki background ve cover fotoğrafları bir grafik tasarımcı tarafından özel olarak hazırlanmış ve paylaşımlara bakarak da bir sosyal medya uzmanı ile çalıştıklarını söyleyebiliriz. Sosyal medya hesapları olan pek çok belediye twitter paylaşımlarını rss den çekerken Altındağ Belediyesi’nin attığı tweetler ise manuel olarak girildiği görülüyor.

Pinterestteki varlığı ise bizim için eğlenceli bir haber olmasının yanında buradan herhangi bir topluluğa ulaşılamayacağını belirtmek gerek. Fakat dünyaca ünlü markaların bile sadece birkaç bin takipçisi bulunduğu bu platformda belediyenin sadece 4 takipçisi olmasını yadırgamamak gerek.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın