Reklam Sistemleri

Adwords Otomatik Ödeme Yöntemini Manuel Ödeme Olarak Değiştirme

Adwords Otomatik Ödeme Manuel Ödeme Yöntemi

Adwords otomatik ödeme yöntemini manuel ödeme olarak değiştirme hakkında bilgi almak istiyorsanız ödeme seçeneklerini ele aldığım bu yazıyı incelemelisiniz.

Adwords faturalandırma ayarlarını ilk kez seçerken ön ödeme yöntemini ya da otomatik ödeme yöntemini seçebiliyorsunuz. Kendi tercihlerinize göre uygun olan ödeme yöntemini seçmeniz için size şans veriliyor.

Adwords Ödeme Yöntemini Ayarlama

Otomatik Ödemeler

Sürekli ve yoğun bir şekilde Adwords kullanacaksanız otomatik ödeme yöntemini seçerek kredi kartınızı Adwords hesabınıza bağlarsınız ve reklam yayınınız kesintiye uğramadan Adwords siz harcama yaptıkça periyodik olarak kredi kartınızdan ödeme alır. Burada kullanıcıların rahatsız olduğu konu kredi kartı bilgilerinin kaydediliyor olması fakat Google gibi bir kuruluştan hizmet aldığınız için bu konuya endişelenmenize gerek yoktur. Sadece hesabınızı başkaları ile ortak kullanıyorsanız ya da müşteriniz adına kendi kredi kartınızı bağlıyorsanız

Manuel Ödemeler (Ön Ödeme)

Daha planlı ve dönemsel reklam veriyorsanız manuel ödeme yöntemini tercih edebilirsiniz. Bu ödeme yönteminde ödemeyi önceden yaparsınız ve bakiyeniz tükenene kadar reklam yayını devam eder. Reklam yayınınızın kesintiye uğramaması için bakiyeniz tükenmeden ödeme yapmanız gerekir.

Otomatik Ödeme’den Manuel Ödemeye Geçiş

Ayarlar -> Faturalandırma -> Faturalandırma Ayarları sayfasında Seçimleriniz kısmının altından yeni ödeme yöntemi olarak Otomatik Ödemeler’i seçebilirsiniz.

Fakat en önemli nokta şu ki şu anda Türkiye’de otomatik ödeme yönteminden manuel ödemeye geçiş yapılmasına izin verilmiyor. Yani şu anda hesabını otomatik ödeme olarak seçili ise bunu manuel ödemeye çevirme imkanınız bulunmuyor.

Adwords Otomatik Ödeme

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın