Uncategorized

Adwords Teklif Aracı

Google Adwords kullanımını mümkün olduğunca kolaylaştırarak daha fazla kişiye reklam hizmeti vermek için sürekli olarak kendini yeniliyor. Adwords teklif aracı da Adwords kullanımını son derece basite indirgeyen ve amatör internet kullanıcılarının bile kolayca reklam verebilmesini sağlayan bir araç.

Adwords teklif aracını kullanarak sadece sitenizin adresi, ülke ve dil seçeneklerini seçerek bile başarılı bir reklam kampanyası oluşturabilirsiniz. Siz bu üç parametreyi girdikten sonra araç sizin için gerekli anahtar kelimeleri saptıyor, anahtar kelimelerinin tahmini tıklama maaliyetini gösteriyor ve belirleyeceğiniz bütçe ile ne kadar gösterim ve kaç tıklama alabileceğinizin yaklaşık değerlerini sizlere sunuyor. Dilerseniz belirlenen anahtar kelimelerden istemediklerinizi çıkartıp, yenilerini de ekleyebiliyorsunuz.

Adwords teklif aracı sadece yeni internet kullanıcıları için değil internet reklamcılığı hizmeti veren kişi ve ajanslar için de oldukça faydalı bir araç. Çünkü yapılan hesaplamaları veri ve görsel olarak zengin bir döküman halinde PDF formatında indirmenizi sağlıyor. PDF dosyasından son sayfayı çıkardığınızda ise elimize profesyonelce hazırlanmış bir Adwords teklifi geçiyor.

Google İnternet Reklamcılığı ekibi bizler için Adwords Teklif Aracı’nın  kullanımını anlattığı sunumu da incelemenizde fayda var. Adwords Teklif Aracı : http://adwords.google.com/at/Proposal

Adwords Teklif Aracı Sunumu

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın