Reklam Sistemleri SEM

Adwords Mesaj Uzantıları (SMS)

Adwords Mesaj Uzantıları SMS Uzantısı

Adwords mesaj uzantıları yakın zamanda mevcut Adwords kullanıcıları tarafından kullanılabilir olacak. Mevcut reklam uzantılarının yanında farklı önemli bir farkla gelen bu kısa mesaj (SMS) uzantısı uygun kullanımlarda dönüşüm oranlarını ciddi miktarda artırabilir.

Adwords‘un bu yeniliği birkaç aydır test ediyor ve şimdilik tüm reklamverenler için kullanılabilir değil fakat birkaç hafta içinde tüm Adwords kullanıcılarının panelinde kullanıma açık olacak.

Adwords Mesaj Uzantısı Nasıl Çalışıyor

Reklamverenler tarafından eklenen uzantılara kullanıcılar tıkladığında reklamverenin daha önceden belirlemiş olduğu bir mesaj, mesaj gönderme ekranına iliştirilmiş ve gönderime hazır oluyor. Kullanıcılar mesajı direkt olarak gönderebilecekleri gibi, düzenleyerek de gönderebiliyor olacak. Bu özelliği kullanabilmek için tabi ki mesaj alma özelliği bulunan bir telefon kullanmanız gerekiyor.

Adwords’te diğer mevcut reklam uzantıları ise şu şekilde: Site bağlantısı uzantıları, Telefon uzantıları, Yer uzantıları, İnceleme uzantıları, Uygulama uzantıları, Ek bilgi uzantıları.

Adwords Mesaj Uzantıları Avantajları

Fazladan AdWords maliyeti olmadan daha fazla gösterim. Reklamınıza mesaj uzantılarının eklenmesi kolay ve ücretsizdir; sizin için herhangi bir maliyet doğurmaz.

İşinizi büyütme imkânı. Mesaj uzantılarının oluşturulması, kullanıcıların sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırarak işinizi büyütmenize yardımcı olabilir.

Uzantıyı farklı reklam grupları veya kampanyalar arasında paylaşabilme. Uzantılarınızı özel ihtiyaçlarınıza göre hızlıca ayarlayın. Bir uzantı, bir reklam grubuna veya kampanyanın tamamına uygulanabilir.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın