Reklam Sistemleri Sosyal Medya Araçları

adMingle Nedir?

Admingle Nedir Para Kazanma Ödeme Reklam

adMingle sosyal medya platformları üzerinde bağlantı ve içeriğinizi paylaşmanıza olanak veren bir sosyal reklam ağıdır. Kendi tanımları ile “kişisel reklam ağı”.

adMingle nedir?

adMingle’ı daha önce duymuşumdur sanırım ama geçen hafta reklam verdiğimizi duyana kadar araştırmamıştım. Anlayacağınız gibi reklamı ben vermedim, bana sonradan haber verildi. Sonrasında biraz araştırarak adMingle sitemi nasıl işliyor öğrendim.

Sosyal medya kullanıcıları adMingle’a üye olarak kendi Twitter, Facebook, Friendfeed gibi sosyal medya hesaplarında, bloglarında ve forumlarda sizin oluşturduğunuz kampanya içeriğini paylaşıyor ve karşılığında ücret alıyorlar. adMingle yayıncı olan sosyal medya kullanıcıları ile markalar arasındaki bağlantıyı sağlıyor. Yayıncıların bağlantıları paylaşacak olan yayıncıları demografik bilgilerine göre seçebiliyor(!)

Ben, bizim deneme amaçlı vermiş olduğumuz reklamın geri dönüşünden bahsetmek istiyorum. Öncelikle Google tarafında kesinlikle bir hareket yok. Reklamı paylaşanların yayınlarından Google indeksine giren 10 kadar sonuç var. Siteye gelerek üye olan ise 50 kişi, satınalan 0. Toplam tıklanma 8 bin küsur, ücretlendirilen tıklama 3bin küsur. Verdiğimiz ise ücret 2000 tl.

Google indeksinde gördüğüm paylaşımları kontrol ettiğimde ise bazılarının takipçisi olmayan sırf reklam bağlantısı paylaşmak için açılmış olan hesaplar olduğunu gördüm.

adMingle düşünce itibari ile güzel bir sistem, fakat uygulama olarak şu anda Türkiye’de geri dönüş alabileceğiniz bir sistem gibi gelmedi bana. Yayıncılar ve paylaşımlar spam görünümlü. Dönüşüm verileri gözönüne alındığında  bu işi çok daha ucuza Twitter spamcilerine yaptırmak da mümkün.Tabi bu benim kişisel görüşüm ve deneyimim, isteyenler kendileri deneyebilir ama denemesi bedava değil.

Reklam verenler için adMingle tanıtımı:

 

 

Yayıncılar için adMingle tanıtımı:

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın